TIBERIU TROIA

125cc - Targu Mures

Gyorgy Pakay – General Turbo

125cc – Targu Mures, etapa a 2-a a Campionatului National editia 1995, o cursa interesanta, in care toti cei 3 piloti care emiteau pretentii la victorie au avut motociclete performante.

Gyuri Pakay a castigat, dar toti au avut emotii din cauza pistei necuratate, care era plina de sarma lasate de rotile avioanelor, dupa contactul cu pista la aterizare.

Pana la urma, la aceasta clasa, nici una dintre motocicletele importante nu a facut pana de cauciuc.

Tanase Draghici - General Turbo

Tanase Draghici – General Turbo

Tase a terminat pe locul 2, coechipier al invingatorului, intr-o echipa dezbinata de discutii interne, probleme care au dus la schimbarea dramatica a componentei echipei in sezonul urmator.

Pentru echipa noastra, aceste probleme au fost de bun augur, pentru ca Tase a devenit colegul nostru in 1996.

Mark Caslin - Team Number One

Mark Caslin – Team Number One

Singurul care nu a avut nici un fel de stres a fost Mark, prietenul nostru, care, din cauza unor probleme de familie, a fost obligat sa se intoarca in Marea Britanie inainte de sfarsitul Campionatului, avand in acel moment reale sanse de victorie.

1995 - Mark Raymond Caslin cu Honda RS125 Palmer

1995 – Mark Raymond Caslin cu Honda RS125 Palmer

Motorul cu care a mers cele cateva etape era fosta motocicleta a mult mai cunoscutului sau var, Chris Palmer, marele pilot din UK, de 6 ori invingator la diferite clase, in cursele TT din Insula Man.

Din pacate, tot ce a fost transmis de la clasa 125cc – Targu Mures, etapa a 2-a, au fost numai rezultatele si interviurile.

Banuiesc ca problemele tehnice intalnite si calitatea mai slaba a filmarilor au facut greu de prezentat tot ce s-a filmat la fata locului.

One thought on “125cc – Targu Mures – Interviuri dupa cursa, filmare 30 iulie 1995 – Campionat, etapa a 2-a